شعر لکی

چوی گُنج

مگیردم گل ار گل

کراست بهشتهَ

(همچون زنبور می گردم گل به گل
پیراهنت بهشت است)

علی کولیوندزاده

/ 10 نظر / 27 بازدید
عبور راحت از فیلترینگ

عبور راحت از فیلترینگ بدون قعطی سرعت بالا با قابلیت باز کردن تمام سایت ها از جمله یوتیوب و فیسبوک کیفیت و پایبندی شعار ماست http://redvpn12.tk

ماشا

با سلام و درود.. امیدوارم در این شبهای دعا و درخواست بهترین تقدیر ها برایت رقم بخورد. واتوره با چند دو بیتی لکی به روز است و چشم به راه دیدارت.

ماشا

سلام و سپاس از حضور صمیمی ات و نقد و نظر نجیبانه ات... خوشحالم که مرا به چوب نقد و عیار مهر می سنجی.. در مورد باوینا..خدمت عزیزت عرض کنم که تلفظ این واژه در لکی(آنچه که ما لک زبانهای زاغه و چقلوندی)تکلم می کنم دقیقا همین است.نقش واج واو در این کلمه پر رنگ و قابل توجه است.آنچه شما دوست عزیز به آن اشاره نموده ای در گفتار همزبانهای الشتر و نورآباد و ...شنیده میشود.. در مورد می مه ناوی..دقیقا تکیه و تیزی کلام بر روی یای انتهای واژه است و من بسیار بارها از زبان لک زبانها شنیدهام. واتفاقا در این مورد هم از باب تلفظ و کتابت و هم مفهوم و چیستی با دو تناز دوستان لک زبان مشورت کردم که هر دو این طرز نوشتار و گفتار را تایید کردند. این کاملا طبیعی است و من این اختلاف را در گفتار و نوشتار دوستان ناشی از تطور و گوناگونی گویشهای زبان لکی و نیز طوایف و ایلات میدانم.یکی از همکاران من نورآبادی است و من هر روز با این تفاوت مواجهم اما کاملا طبیعی. من برای درج هر کلمه یا واژه ای در شعر یا نوشته هایم وسواس بیماری گونه ای دارم و تا مطمئن نشوم چیزی را ثبت نمی کنم. صمیمانه از بذل مهربانی ات سپاسگزارم.

مهساشفیعی

سلام شعر جذابی بود....خود من که اولین بارمه شعرلکی کوتاه میخونم درود برشما [گل]

کوروش

سلام دوست من پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر شما مبارک بادا . ‌ ‌‌

آناهیتاگودرزیان

سلام استاد کولیوند ! واقن که لکستان امثال شما را می خواهد. راستی استاد عزیزباشعر جدیدم منتظر نقد های سازنده ی شما هستم.

بهزاد کرم الهی

روزگاری که طبیبان همه خود بیمارند دردها مثل بلا بر سرمان می بارند سلام. به خواندن غزلی چاپ نشده از بهمن کرم الهی دعوتید.

علیرضا

سلام وب زیبایی دارید...به من هم سر بزنید...راستی تو مسابقه هم شرکت کن و کارت شارژ رایگان بگیر...نظر یادت نره....مایل به تبادل لینک هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منتظرم.